Barcode: 0850819002272
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 43.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.7 g |
| of which sugars | 7.9 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pineapple, strawberries, peaches, honey dew melon, red grapes, ascorbic acid, and citric acid.
Additives
e330
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Spécial Toast Figues - Pain d'épices
Mulot & Petitjean
D NOVA 4
Papaye en lamelle déshydratée
E NOVA 3
Farine semi-complète de blé T110 Bio
Mon fournil
A NOVA 1
Farine de blé T65
Mon fournil
A NOVA 1
Préparation Pour Pain Multicéréales
Mon fournil
D NOVA 4
Pain aux graines sans gluten
Mon fournil
D NOVA 4
Mon Fournil - Préparation Pour Pain De Campagne, 1 Kilo
Mon fournil
C NOVA 4
Préparation Pour Pain Blanc Mon Fournil,
Mon fournil
D NOVA 4
Champignon de Paris
A NOVA 1
Préparation pour pâte à pizza à l'épeautre Bio
Mon fournil
C NOVA 4
Farine à pain d'épeautre avec levure
Mon fournil
C NOVA 3
Préparation pour brioche levure boulangère incorporée
Mon fournil
C NOVA 4