Barcode: 3859891427666
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 649.0 kcal |
| Fat | 58.6 g |
| of which saturated | 8.1 g |
| Carbohydrates | 6.3 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | 9.7 g |
| Proteins | 19.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sjemenke suncokreta
Allergens
nuts
peanuts
sesame seeds
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lemon rosemary hummus, lemon rosemary
Tribe Mediterranean Foods
C NOVA 4
EMINCE D'AIL
Lee Kum Kee, 李錦記
NOVA 3
Roasted Garlic Hummus
Tribe Mediterranean Foods
B NOVA 3
Lee kum kee, minced ginger
Lee Kum Kee, Lee Kum Kee Co. Ltd.
C NOVA 3
Sesame Oil blended with Soybean Oil
Lee Kum Kee
C NOVA 2
Tribe, Classic Hummus
Tribe Mediterranean Foods
NOVA 3
Classic Hummus
Tribe Mediterranean Foods
C NOVA 3
Pure Sesame Oil
Lee Kum Kee
C NOVA 2
Sesame wok oil
Lee Kum Kee
C NOVA 2
Pure Sesame Oil
Lee Kum Kee
C NOVA 2
All natural hummus
Tribe Mediterranean Foods
C NOVA 4
Premium-Pilz-Würzpulver
Lee Kum Kee
NOVA 4