Barcode: 0078907399251
Sweet cinnamon waves
by Whole Earth
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 409.0 kcal |
| Fat | 13.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 68.2 g |
| of which sugars | 9.1 g |
| Fiber | 9.1 g |
| Proteins | 9.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WHOLE GRAIN CORNMEAL, BROWN RICE FLOUR, WHOLE GRAIN WHEAT, WHOLE GRAIN RYE, WHOLE GRAIN BARLEY, WHOLE GRAIN SPELT, VEGETABLE OIL (SUNFLOWER, SAFFLOWER, CANOLA, CORN, COTTONSEED AND/OR RICE OIL), SUGAR, CINNAMON, NATURAL FLAVOURS
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sliced buttons mushrooms
A NOVA 3
Mushrooms pieces & stems
A NOVA 1
Pieces & Stems Mushrooms
Giorgio
A NOVA 3
Lehigh Valley Dairy Farms, Juice, Orange
Dean Foods Company
C NOVA 1
Diced medley mushrooms
A NOVA 3
Organic mushrooms pieces and stems
Giorgio
A NOVA 3
Chunky portabella mushrooms
Giorgio
A NOVA 3
Whole sliced mushrooms
A NOVA 3
Organic sliced mushrooms
Giorgio
A NOVA 3
Mushrooms pieces & stems
Giorgio
A NOVA 3
Buttons mushrooms
A NOVA 3
Licuado, fruit and grain smoothie, strawberry
E NOVA 4