Barcode: 0813121021300
Sweet Citrus
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.1 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apple juice, pineapple juice, lemon juice, mint juice (pressed leaves)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Granola Nutty by Nature - Cajou, Coco & Noisettes
Dear Muesli
C NOVA 3
Granola Forest - Pommes & Figues
Dear Muesli
D NOVA 3
Chips artisanalees
D NOVA 3
Chips artisanales
Belsia
C NOVA 3
Chips artisanales de Beauce - piment d'Espelette & sel de l'île de Ré
Belsia
C NOVA 3
Jossamel au Curcuma
ELO-CJ Jossamél
E NOVA 3
Chips au sel de l'Ile de Ré
Belsia
C NOVA 3
Chips aux herbes de Provence & tomates
Belsia
D
Chips au sel de l'Ile de Ré
Belsia
C NOVA 3
Jossamel a la betterave
ELO-CJ Jossamél
E NOVA 3
Chips artisanales de beauce
Belsia
D NOVA 3
Boisson concentrée Jossamél à l'hibiscus
ELO-CJ Jossamél
E NOVA 3