Barcode: 0037600328456
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 839.0 kcal |
| Fat | 2.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 204.0 g |
| of which sugars | 102.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CORNMEAL, SUGAR, SALT, BAKING POWDER (SODIUM ACID PYROPHOSPHATE, SODIUM BICARBONATE, CORNSTARCH, MONOCALCIUM PHOSPHATE).
Additives
e341
e341i
e450
e450i
e500
e500ii
Related Products in Undefined
Polish Dill Spears
Shoprite
A NOVA 4
Whole Purple Plums In Light Syrup
Shoprite
A NOVA 4
Large Pitted Ripe Olives
Shoprite
D NOVA 3
Whole Spanish Olives
Shoprite
NOVA 3
Twists And Cheddar Dinner With Cheese Sauce Mix
Shop Rite
D NOVA 4
Tomato Sauce
Shoprite
A NOVA 4
Whole White Potatoes
Shoprite
A NOVA 1
Lite Reduced Calorie Syrup
Shoprite, Wakefern Food Corporation
D NOVA 4
Sliced White Potatoes
Shoprite
A NOVA 1
Sweet Bread & Butter Chips
Shoprite
D NOVA 4
White Kidney Cannellini Beans
Shoprite
A NOVA 3
Shells And Cheddar Dinner With Cheese Sauce Mix
Shoprite
C NOVA 4