Barcode: 0033017001852
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,310.0 kcal |
| Fat | 22.2 g |
| of which saturated | 11.1 g |
| Carbohydrates | 244.0 g |
| of which sugars | 44.4 g |
| Fiber | 33.3 g |
| Proteins | 33.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
DEHYDRATED VEGETABLES (SWEET CORN, POTATO, ONION, RED BELL PEPPERS), BUTTER POWDER (CREAM), SALT, MOLASSES, NONFAT MILK, SPICES, HONEY, NATURAL FLAVORS, CITRIC ACID
Additives
e330
Related Products in Undefined
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4