Barcode: 9317444003834
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 207.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 25.0 g |
| of which sugars | 3.4 g |
| Fiber | 6.3 g |
| Proteins | 4.5 g |
| Salt | 1,050.0 g |
Ingredients
Sweet Corn, Chickpea, Carrot, Onion, Red Capsicum, Dried Potato, Rice Crumb, Canola Oil, Garlic, Spring Onion, Salt, Chive, Coriander, Pepper
Related Products in Meat Alternatives
Meat-Free Chicken Style Chunks
CPG Unmeat
C NOVA 4
Plant-Based Patties
Beyond Burger
B NOVA 4
Gimbal seaweed rice roll bulgogi with vegetables
Bibigo
C NOVA 4
Organic Falafel Vegetarian
Hannah
A NOVA 4
Original Vegan Veggie Burgers
BOCA
NOVA 4
Cauli Crumble Veggie Grounds
Big Mountain Foods
A NOVA 3
Miso tofu burger
Farm Boy
C NOVA 3
Vegetarische kipstukjes
Jumbo
A NOVA 4
Spinach & Fava Feta Veggie Links
Big Mountain
C NOVA 4
Beyond Chicken® Nuggets
Beyond Meat
B NOVA 4
MMM Mighty Mushroom Bites
Big Mountain Foods
D NOVA 4
Bacon-less Bits
Fresh Gourmet
D NOVA 4