Barcode: 0739810175973
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 52.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.8 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Roasted orange bell peppers, roasted tomatillos, yellow kernel corn, canned roma tomatoes, roasted garlic, green onions, lime juice, cilantro, jalapeno chile peppers, tangerine balsamic vinegar (grape must, wine vinegar, natural flavors, naturally occurring sulfites), salt, habanero chile peppers, white vinegar, brown sugar (sugar, cane molasses), dried chile de arbol peppers, cumin, fatalii yellow chili pepper powder.
Related Products in Condiments
Senf grobkörnig, Moutarde gros grains
Migros, Migros Bio
E NOVA 3
Ketchup de tomate
M-CLASSIC
E NOVA 4
Napoli
Migros, Salsa all'Italiana - Migros
C NOVA 3
Asian Food Süss-Saure Sauce
Chop Stick
E NOVA 4
ARRABBIATA SALSA ALL'ITALIANA
salsa all'italiana
A NOVA 4
Pastetenfüllung
Bischofszell, M-Classic, Migros
C NOVA 4
Sweet mustard
Migros Bio
E NOVA 3
Mayonnaise
M-Budget, Migros
D NOVA 4
Ketchup
M-Classic,Migros
E NOVA 4
Mayonnaise
Migros bio
E NOVA 3
Original Dijon-Senf - scharf
Migros, Reine de Dijon - Migros
E NOVA 3
Hollandaise
Bon Chef
D NOVA 4