Barcode: 0860001574913
Sweet Corn Toasted Corn Crackers
by Craize
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
kosher
no gmos
vegan
non gmo project
vegan action
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 6.7 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 83.3 g |
| of which sugars | 13.3 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
CORN FLOUR, CORN PUREE, DARK BROWN SUGAR, OLIVE OIL, SEA SALT, ROSEMARY EXTRACT (FOR FRESHNESS)
Additives
e392
Related Products in Snacks
Cookies for everyone
MrSweetso
E NOVA 4
Popcorn do mikrofalówki o smaku masła
Felix
C NOVA 4
Mix dekoracji Nocne niebo
Dr. Oetker
E NOVA 4
Bezy śnieżynki
Dan Cake
E NOVA 4
Barquillos recubiertos de chocolate negro con naranja
Sweet & Joy
E NOVA 4
Ciasteczka zbożowe o smaku maślanym
CooKiss,Sante A.Kowalski
D NOVA 4
Kopiec kreta w proszku
Dr.Oetker
D NOVA 4
Śliwka Kujawska w czekoladzie
Atlanta Polska
E NOVA 4
Beef Jerky Klasyczne
Sokołów
E NOVA 4
Oat cookies classic
Sante
D NOVA 4
SBA Quark Bar Coconut
MLEKOVITA
D NOVA 4
Sernik królewski
Dr.Oetker
D NOVA 4