Barcode: 0722515914336
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 298.0 kcal |
| Fat | 10.5 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 47.4 g |
| of which sugars | 19.3 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Water, cornmeal, wheat and malted barley (contains niacin, reduced iron, thiamin, riboflavin, folic acid), wheat flour, sugar, eggs, canola oil (with citric acid), nonfat dry milk, brown sugar, baking powder (sodium acid pyrophosphate, sodium bicarbonate, corn starch, monocalcium phosphate), salt, natural and artificial flavor.
Additives
e330
e341
e341i
e450
e450i
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Carottes râpées, raisins secs, noix et graines de sésame
U
C NOVA 4
Mini gressins nature
U
D NOVA 3
Marrons entiers à l'étuvée - Boîte de 510g net égoutté
U
B NOVA 3
Muesli tropical
U
C NOVA 4
Macédoine - Bocal 215g
U, U Bio
A NOVA 3
Salade Orecchiette Bresaola, mozarella et olives
U
B NOVA 4
Mini gressins romarin
U
D NOVA 3
Noix de pécan grillées et salées sachet de 75g
U
B NOVA 3
Marrons entiers à l'étuvée - Boîte de 510g net égoutté
U
B NOVA 3
Feuilles de filo 250g
U
C NOVA 4
Boulgour quinoa rouge et blanc, pois chiches et cranberries
U
C NOVA 4
Choux rouges
U
C NOVA 4