Barcode: 4056489107736
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 373.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 89.2 g |
| of which sugars | 73.2 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sugar, glucose syrup, dextrose, beef gelatine, maize starch, water, colour: curcumin, concentrated beetroot, flavourings, utrition information
Additives
e100
e428
Related Products in Snacks
Halloren Kugeln Classic Sahne-Cacao
Halloren
E NOVA 4
Halloren Kugeln vegan creme-cacao in Zartbitterschokolade
Halloren
E NOVA 4
Halloren Kugeln Retro limited edition Waldmeister-Vanille
Halloren
E NOVA 4
Halloren Kugeln Kokos-Schoko
Halloren
E NOVA 4
Original Halloren Kugeln Stracciatella
Halloren
E NOVA 4
Halloren Black and White
Halloren
E NOVA 4
Halloren Schoko & Eierlikör
Halloren
E NOVA 4
Halloren Kugeln
Halloren
E NOVA 4
Halloren Kugeln Zitrone-Buttermilch
Halloren
E NOVA 4
Halloren kugelnErdbeer-vanille
Halloren
E
Halloren Caramel und Sea Salt
Halloren
E NOVA 4
Halloren Brownie
Brownie, Halloren
E NOVA 4