Barcode: 3272770001793
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 319.0 kcal |
| Fat | 29.0 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
pasteurized goat's milk and goat's milk, fine salt, aroma, natural goat's milk, gelatin, emulsifier e471, ferments, rennet,
Allergens
milk
Additives
e428
e471
Related Products in Dairies
Fromage blanc Silhouette 0%
Yoplait
A NOVA 3
Fromage de chèvre
Monoprix
D
Aromatisé citron/mangue
Tennessee Farm
C
Petits filous choco
Yoplait
C NOVA 4
Yaourt brassé nature façon grecque
Yoplait
C NOVA 1
Emmental Français Râpé (29 % MG)
Groupe Casino, Monoprix
C NOVA 3
Natural fromage frais
Yoplait
A NOVA 4
Lait fermenté au bifidus nature
Monoprix
B NOVA 1
Crèmes aux œufs saveur vanille
Monoprix
C NOVA 4
Flan vanille nappé de caramel
C NOVA 4
B de Yoplait Nature
Yoplait
B NOVA 1
Panier de yoplait
Yoplait
C NOVA 4