Barcode: 0611247353974
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 348.0 kcal |
| Fat | 10.9 g |
| of which saturated | 10.9 g |
| Carbohydrates | 65.2 g |
| of which sugars | 56.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Sugar, non-dairy creamer (partially hydrogenated coconut oil, corn syrup solids, sodium caseinate [a milk derivative], dipotassium phosphate, mono-and diglycerides, silicon dioxide [anti-caking agent], soy lecithin), arabica coffee, natural and artificial flavors, coffee, natural and artificial flavors, caramel color, sucralose
Additives
e150c
e322
e322i
e340
e340ii
e471
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nouilles en nid
casino
A NOVA 1
Dessert Pomme rhubarbe
Casino
A NOVA 3
Purée Pomme myrtille SSA BIO
Casino, Casino Bio
A NOVA 1
Cornichons au vinaigre
Casino Bio
C NOVA 3
Organic traditional choco rice
Casino, DooDingues Bio
D NOVA 4
Purée pomme mangue SSA Bio
Casino, Casino Bio
A NOVA 1
Jus de citron vert Pur jus
Casino, Casino Bio
B NOVA 1
Purée de pommes et de mangues sans sucres ajoutés
Casino
A NOVA 1
Purée de pommes sans sucres ajoutés
Casino
A NOVA 1
Dessert Pomme Framboise
Casino
A NOVA 3
Purée pomme banane SSA Bio
Casino, Casino Bio
A NOVA 1
Tomates séchées Bio
Casino, Casino Bio
C NOVA 3