Barcode: 5010251724476
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 52.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 2.8 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Washed and prepared mixed salad of iceberg lettuce, carrot, cabbage, frisée and red pepper with a sour cream and chive dressing 190ge A pack contains 1 portion of your 5 a day fruit and vegetables. Ingredients Iceberg lettuce, Carrot, Cabbage, Frisée, Sour cream and chive dressing (11%) (rapeseed oil, soured cream (milk), water, sugar, chive, egg yolk, salt, stabilisers (guar gum, xanthan gum), acid (acetic acid), preservative (potassium sorbate)), Red pepper. ALLERGY ADVICE
Allergens
milk
Additives
e202
e260
e412
e415
Related Products in Portein
Pain Epeautre
BIOFOURNIL, L'ANGELUS
C NOVA 3
Pain Châtaigne & Courge
Biofournil
B NOVA 3
Pain de mie nature L'Angélus
L angelus
C NOVA 4
Pain aux graines torréfiées & épeautre malté
B NOVA 3
2 burgers graines bio
Biofournil
Brioche Froment Bio
Biofournil
E NOVA 4
Brioche à L'Epeautre
Biofournil
D NOVA 4
Pain nordique au levain à l'ancienne
A NOVA 4
Pain nordique
Bio fournil
A NOVA 4
6 Petites Boules Rustiques
BioFournil
C NOVA 3