Barcode: 4000323110109
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 592.0 kcal |
| Fat | 41.0 g |
| of which saturated | 25.0 g |
| Carbohydrates | 49.0 g |
| of which sugars | 49.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Zucker, pflanzliche Öle (Palm, Shea), Kakaobutter, _Vollmilchpulver_, _Magermilchjoghurtpulver_, Kakaobohnen, _Magermilchpulver_, Emulgator: Rapslecithine, Gojibeeren, Cranberries, natürliche Aromen, Orangen, Heidelbeeren, Säuerungsmittel: Citronensäure, Maltodextrin, Himbeeren, Quinoa, Glukose-Fruktose-Sirup, Salz, Farbstoff: Beetenrot, Bourbon-Vanille-Extrakt, Bourbon-VanilleSchoten, Emulgator: Sonnenblumenlecithine.
Allergens
milk
Additives
e162
e330
Related Products in Snacks
Cinnamon chip muffins, cinnamon chip
E NOVA 4
Old fashioned soft sugar cookies
E NOVA 4
Pumpkin Streusel Muffins, Pumpkin Streusel
Weis
D NOVA 4
Blueberry muffins, blueberry
D NOVA 4
Pistachio walnut muffins, pistachio walnut
D NOVA 4
Salted Caramel Cookies, Salted Caramel
Weis
E NOVA 4
Corn muffins, corn
D NOVA 4
Double dutch chocolate muffins, double dutch chocolate
E NOVA 4
Weis, danish strip, apple
Weis
D NOVA 4
Jumbo Glazed Donuts
Weis 2 go
E NOVA 4
Weis, strip danish, raspberry
Weis, Weis Markets Inc.
D NOVA 4
Chocolate chip muffins, chocolate chip
E NOVA 4