Barcode: 0085239359778
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 150.0 kcal |
| Fat | 9.0 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 7.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
cashews, sugar, corn syrup, fig paste, fig concentrate, baking soda, butter, peanut oil, soy lecithin, salt, molasses powder, vinegar powder, natural flavors, citric acid, lactic acid powder, yeast extract, spice
Additives
e322
e322i
e330
e500
e500ii
Related Products
Deutsche Hauszwetschgen, leicht gezuckert
Aldi, J. & W. Stollenwerk, Traditionelle Genüsse
C NOVA 3
Creamy Chicken & Pesto Style Pasta
Cucina
A NOVA 3
Heimischer Gemüse-Mix - Silberzwiebeln
Aldi,J. & W. Stollenwerk,Wiesn Schmankerl
C NOVA 3
Französisches Mini-Feingebäck - Mini-Croissants
Aldi, Frantastique, La Fournée Dorée
E NOVA 4
Heimische Früchte - Hauszwetschgen, leicht gezuckert
Aldi, Alpenschmaus, J. & W. Stollenwerk
C NOVA 3
Avocado Verde
Avocado Verde
Avocado Verde Guacamole
Park Street Deli
A NOVA 3
Heimische Früchte - Stachelbeeren
Aldi, Alpenschmaus, J. & W. Stollenwerk
B NOVA 3
Französisches Mini-Feingebäck - Mini-Schokobrötchen
Aldi, Frantastique, La Fournée Dorée
E NOVA 4
Wurstsalat-Gurken in Streifen
J. & W. Stollenwerk,Wiesn Schmankerl
C NOVA 4