Barcode: 0850033007077
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 107.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 28.6 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.9 g |
Ingredients
Cucumbers, sugar, jalapeno peppers (water, salt, citric acid, acetic acid, sodium benzoate, potassium sorbate, and calcium chloride), water, vinegar, salt, spices, turmeric.
Additives
e202
e211
e260
e330
Related Products in Salted Snacks
Queen olives with gherkins
D NOVA 4
Verdial Olives Cracked & Seasoned
O.N.E
E NOVA 3
Despensa la nuestra, green olives pate
Despensa La Nuestra
NOVA 3
Cut cabbage kimchi
C NOVA 4
Basque guindilla peppers in vinegar
Framar
NOVA 3
Casina rossa, homemade antipasto
Casina Rossa
C NOVA 3
Escalivada Eggplant, Onion, Red Pepper Compote
Mitica
D NOVA 4
Oro Verde
Aceitunas Con Hueso
D NOVA 4
Antica tenuta, country style olives
Antica Tenuta
NOVA 3
Whole Black Summer Truffles
Tartufi di Fassia
A NOVA 3
Red pepper salad
Rioverde
C NOVA 3
Tuscan Artichokes
Ritrovo Selections
C NOVA 3