Barcode: 0859343000426
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 278.0 kcal |
| Fat | 11.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 33.3 g |
| of which sugars | 33.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 11.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, vinegar, mustard flour, eggs (w/citric acid) butter, spices.
Allergens
eggs
milk
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Vanilla Maple Granola
Jessica's
D NOVA 3
Motor City Crunch Chocolate Hazelnut Granola
Jessica's Natural Foods Llc, Jessica's Natural Foods
C NOVA 4
Pecan Almond Granola
Jessica's Natural Foods
D NOVA 3
Pecan Almond Granola
Jessica's Natural Foods Llc, Jessica's Natural Foods
C NOVA 3
Almond Cherry Granola
Jessica's Natural Foods
B NOVA 3
Blueberry coconut keto juice smoothie
E NOVA 1
Cherry & Berry Granola
Jessica's Natural Foods Llc, Jessica's Natural Foods
C NOVA 3
Chocolate Chip Granola
Jessica's
D NOVA 4
Organic miso veggie ramen kit with miso broth, miso veggie
C NOVA 4
Vanilla Maple Granola
Jessica's Natural Foods Llc, Jessica's Natural Foods
C NOVA 3
Chocolate Chip Granola
Jessica's Natural Foods
D NOVA 4
Almond Cherry Granola
Jessica's Natural Foods
C NOVA 3