Barcode: 0078742010526
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 245.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 47.2 g |
| of which sugars | 7.6 g |
| Fiber | 3.8 g |
| Proteins | 9.4 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Enriched wheat flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, stone ground whole wheat flour, yeast, brown sugar, sugar, vital wheat gluten, wheat bran, contains 2% or less of each of: molasses, salt, calcium propionate (preservative), guar gum, dextrose, dough conditioners (mono and diglycerides, ascorbic acid, enzymes).
Allergens
gluten
Additives
e282
e300
e412
e471
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Coconut water
D NOVA 3
Peach Jam
Frenchie
NOVA 4
Pitted Dates
Sunbest
B NOVA 1
Cranberry
Sunbest Natural
D NOVA 3
Sauerkraut
McClure's Pickles
C NOVA 3
Cranberry
Sunbest
D NOVA 3
Lichi with pulp
de mi pais
E
Sauerkraut
McClure's
B NOVA 3
Dates
Sunbest
A NOVA 1
Juice drink with sacs
de mi pais
E NOVA 4
Quick oats
A
Sweet mini peppers
Signature