Barcode: 05934209
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 15.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
Ingrédients Concombres, Sucre/Glucose-Fructose, Eau, Vinaigre Blanc, Salt, Amidon De Mais Modifié, Piments Déshydratés, Epices (Moutarde) Et Assaisonnements, Chlorure De Calcium, Gomme De Xanthane, Sorbate De Potassium, Polysorbate 80,colorant (Contient De La Tartrazine).
Additives
e102
e433
Related Products
Potato Lite
Haldiram Snacks Pvt. Ltd.
NOVA 4
Chikki Bar
Haldiram's
Kaja mankhatai cookies
NOVA 4
Haldiram's Mathura Peda
Haldiram's
E NOVA 3
Aloo Paratha Stuffed Indian Bread
Mo'Plleez
C NOVA 3
Plain bhujia indian snacks
E NOVA 3
Orange Burfee
Haldiram's
D NOVA 4
gol kachauri
Haldiram's
E NOVA 4
Instant Bhel
Haldiram's
E NOVA 4
Soya Sticks
Haldiram's
E NOVA 4