Barcode: 0618645298777
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 71.4 g |
| of which sugars | 57.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, water, gelatin, modified corn starch, citric acid, invert sugar syrup, pectin, corn starch, natural & artificial flavors, vegetable oils (coconut, palm and palm kernel), carnauba wax, beeswax, sodium citrate, artificial color (red 40).
Additives
e129
e330
e331
e428
e440
e901
e903
Related Products in Snacks
Viennetta Choco Nut
algida
E NOVA 4
Koek & speculaas mix
Verstegen
NOVA 3
Mug Cake au bon goût Caramel Beurre salé
Alsa
NOVA 4
Alsa Préparation pour Brownie Chocolat Noisettes 340 g Lot de 3
Alsa
NOVA 4
Sucette
double up
NOVA 4
Scrocchi
panetteria di sergio
D NOVA 3
Alsa moelleux coco et vanille des Isles
Alsa
NOVA 4
cookies chocolat
Alsa
E NOVA 4
Paris brest
Alsa
NOVA 4
Limoncello koekjes
delizioso
D NOVA 4
Chips de Maïs Chili Sans Gluten
Amaizin
D NOVA 3
CHIPS DE MAIS NATURE SANS GLUTEN
Amaizin
C NOVA 3