Barcode: 0855223003655
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 85.7 g |
| of which sugars | 57.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | — |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Glucose syrup, sugar, water, pectin, citric acid, natural flavors, sodium citrate, for colors (grape and elderberry juice).
Additives
e330
e331
e440
Related Products in Snacks
Marmorkuchen
E NOVA 4
Brezel mix
Snacktime, snackline
E
Bacon Snack - gout bacon
Snackline
E NOVA 4
Marzipanfigur
Happy Snacks GmbH
E NOVA 4
Popcorn Salted 200g Bag Snackline
Snakeline
E NOVA 3
Marmorkuchen
Jomo
D NOVA 4
Merendine choco
Gunz, Meister Moulin
E NOVA 4
Marzipanfigur
Haderer
E NOVA 4
Mini muffins
Meister Moulin
D NOVA 4
Petits gâteaux secs
E NOVA 4
Haselnuss Schnitte
Jomo
E NOVA 4
Kaiser Guglhupf
Jomo
D NOVA 4