Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 224.0 kcal |
| Fat | 7.1 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 23.3 g |
| of which sugars | 8.6 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 15.7 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Smoked ham (cured with: water, contains 2% or less of salt, sodium lactate, sugar, dextrose, sodium phosphate, brown sugar, sodium diacetate, sodium erythorbate, sodium nitrite), hawaiian bun (enriched flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitratem riboflavin, folic acid), water, sugar, liquid sugar (sugar, water), butter (pasteurized cream, salt), eggs, contains less than 2% of each of the following: potato flour, whey, yeast, nonfat milk, salt, wheat gluten, datem, soy flour, degerminated yellow corn flour, sodium stearoyl lactylate, monocalcium phosphate, sorbic acid preservative, wheat flour, calcium sulfate, sodium silicoaluminate, ammonium sulfate, ascorbic acid added as a dough conditioner, enzymes, sorbitan monostearate, mono - & silicate diglycerides, calcium), mild cheddar cheese (pasteurized milk, cheese culture, salt, enzymes, annatto [color]).
Allergens
Additives
Related Products in Sandwiches
Tuna salad club
Italian style salami & ham wrap
Buffalo style chicken wrap
Hannaford
Ham salad club
Chicken caesar wrap
Seafood salad club
Egg salad club
Roast beef sub
Turkey sub
Chicken salad croissant
Classic italian style sub
Hatch Pepper Turkey Burgers
H-E-B