Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 285.7 kcal |
| Fat | 2.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 54.3 g |
| of which sugars | 5.7 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 8.6 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
enriched wheat flour [flour, malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid], water, sugar, yeast, salt, soybean oil, wheat gluten, potato flakes, preservatives (calcium propionate, sorbic acid), datem, corn flour, ethoxylated mono - and diglycerides, cellulose gum, monoglycerides, reb a (stevia leaf sweetener), sucralose, spice , coloring, citric acid, grain vinegar, calcium sulfate, potassium iodate, monocalcium phosphate, soy lecithin,
Additives
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chips au sel de Guérande
Bio Village, Marque Repère
Chips paysannes craquantes et dorées bio
Bio Village,Marque Repère
Lentilles vertes Bio - 500 g - Bio Village
Bio Village, Marque Repère
Bouillon de légumes aux aromates déshydraté x 8
Bio Village, Marque Repère
Maïs bio sans sucres ajoutés
Bio Village, Marque Repère
Compote pomme fraises
Bio Village, Marque Repère
Tartine & Cuisson
Bio Village, Marque Repère
Bio village - Pomme sans sucres ajoutés
Bio Village, Marque Repère
Petits pains grillés
Bio Village, Marque Repère
Haricots verts très fins
Bio Village, Marque Repère
Poireaux
Bio Village, Marque Repère
Purée de pommes de terre bio
Bio Village, Marque Repère, E.Leclerc