Barcode: 8713305809019
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 359.0 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 87.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sucre, sirop de glucose, amidon de maïs, eau, acidifiant (E330), colorants (E163, E153, E161b, E160a), agents d'enrobage (E904, E903, E901), arômes naturels, huiles végétales (palme, noix de coco), stabilisant (E414), concentré de carthame, extrait de spiruline.
Additives
e153
e160a
e161b
e163
e330
e414
e901
e903
e904
Related Products in Snacks
Riegelein, Riegelein Confiserie
Brady Enterprises Inc
E NOVA 4
Riegelein Confiserie, Minis Solid Chocolate
Brady Enterprises Inc
E NOVA 4
Salted cashews snacks
Big Y, Fabrizio Usa
D NOVA 3
Riegelein Confiserie, Easter Basket Fine Hollow Chocolate
Brady Enterprises Inc
E NOVA 4
The Toffeebox, Milk Chocolate Pecan, Pecan
Caldo International Inc.
E NOVA 3
Riegelein, Fine Milk Chocolate
Brady Enterprises Inc
E NOVA 4
Riegelein Confiserie, Fine Solid Minis Chocolates
Brady Enterprises Inc
E NOVA 4
Rye & Wheat Crackers
Marks & Spencer
C NOVA 3
Riegelein Gmbh & Co.Kg, Fine Hollow Chocolate
Brady Enterprises Inc
E NOVA 4
Regelein, Giant Easter Bunny
Brady Enterprises Inc
E NOVA 4
Amello's Family Bakery, Cookies, Sesame Regina
Caldo International Inc.
C NOVA 3
Riegelein Confiserie, Kids Creativ Creative Set With Chocolate
Brady Enterprises Inc
E NOVA 4