Barcode: 0726486000111
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 246.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 50.9 g |
| of which sugars | 10.5 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Enriched wheat flour, water, brown sugar, yeast, vital wheat gluten, honey, cornstarch, flax seeds, oats, sesame seeds, wheat bran, cornmeal, malt, white wheat, red wheat, rye, millet, corn grits, buckwheat, barley, salt, vinegar, ascorbic acid, enzymes dough conditioner
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sprite 25 cl 30 stk.
Coca-Cola
C NOVA 4
Pain Copenhagen
Cactus
C NOVA 4
Apple juice
Cappy Kids
E NOVA 4
Jus à la pomme
Minute Maid
C NOVA 1
Lemon Taste Zero Cukru
CocaCola
NOVA 4
Fanta Orange Zero Sugar
Fanta, Fanta-light, The Coca-Cola Company
C NOVA 4
Double Concentré de Tomates
maxim
A NOVA 3
SPIGA
A NOVA 1
Boisson de jus de Tomate
Minute Maid
B NOVA 3
Minute Maid Orange
Minute Maid
C NOVA 1
Jus D'orange
Minute Maid, The Coca Cola Company
D NOVA 1
Lëtzebuerger Kuuscht
Cactus
C NOVA 4