Barcode: 0071828002279
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 40.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.3 g |
Ingredients
Water, sugar, honey, wheat flour, mustard seed, white distilled vinegar, soybean oil, salt, lemon juice, xanthan gum, eggs, onions, high fructose corn syrup, citric acid, garlic, turmeric, spices, calcium disodium edta (retains product freshness), natural flavor, annatto.
Additives
e160b
e330
e385
e415
Related Products in Condiments
Sauce à l’oseille
Thiriet
D NOVA 4
Sauce à la moutarde ancienne
Thiriet
D NOVA 3
Sauce au poivre vert
Thiriet
D NOVA 4
Fond de veau
Thiriet
Sauce au foie gras de canard
Thiriet
D NOVA 3
Sauce au chocolat
Thiriet
E NOVA 4
Mayonnaise
Thiriet
E NOVA 4
Sauce aux morilles
Thiriet
D NOVA 4
Sauce Bolognaise Cuisinée aux Petits Oignons et à l'Huile d'Olive
Thiriet
B NOVA 4
Sauce beurre blanc
Thiriet
D NOVA 4
Sauce beurre citron
Thiriet
D NOVA 4
Sauce nantua
Thiriet
D NOVA 4