Barcode: 0004656700436
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Water, sugar, vinegar, mustard seed, salt, dehydrated vegetables, natural flavor, paprika, turmeric.
Related Products in Condiments
Original Estragon Senf
Mautner Markhof
D NOVA 4
Shoyu
Arche
E NOVA 3
Salsa di soia
Suzi Wan
E Eco-Score A
Burger Style Chipotle
Kühne, Made for meat
D NOVA 4 Eco-Score C
Hoi Sin - Paste
Lien Ying
D NOVA 4
Less Sodium Soy Sauce
Lee Kum Kee
E NOVA 4
Ayam sauce soja
ayam
E NOVA 4 Eco-Score A
Dijon Mustard
colway
D NOVA 3 Eco-Score A
Dijon Senf
Vom Fass
E NOVA 3 Eco-Score B
No Fish-Sauce
Arche
E NOVA 3
Chili Sauce Hot
Bamboo Garden ASIA
E NOVA 4
Curry Ketchup
Hela, Hellas
D NOVA 4