Barcode: 0806802746357
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.7 g |
| of which sugars | 10.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Tomatoes, chili peppers, bell peppers, onions, tomato paste, sugar, cider vinegar, salt, garlic, cumin.
Related Products in Condiments
Salt med jod
Akzonobel, JOZO
NOVA 2
Fint salt med jod
Jozo
NOVA 2
Jozo Iodized fine salt
Jozo
NOVA 2
Bernaise sauce
QPR. Københavns salatfabrik
D NOVA 4
Gurken Relish
Orkla, P&W
C NOVA 4
My Way Diner Tomat Ketchup
Dansk Supermarked, My Way Diner
D NOVA 4
Kik Remo
Bähncke
C NOVA 4
Thousand Island Dressing
Beauvais
D NOVA 4
Choco sauce
Dr. Oetker
E NOVA 4
Tomatketchup
Beauvais, Orkla
C NOVA 4
Kik Mayo
Bähncke
C NOVA 4
Bearnaise Sauce
Naturli‘
D NOVA 4