Barcode: 0028000978303
Sweet Iced Tea Mix
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 93.8 g |
| of which sugars | 93.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, citric acid, instant tea, maltodextrin, tricalcium phosphate (prevents caking), natural lemon flavor.
Additives
e330
Related Products in Beverages
Blue Bottle Coffee Bold Cold-Brewd Coffee
B NOVA 1
100% organic lemonade
E NOVA 3
Hot Cocoa
Brooklyn Bean Roastery
NOVA 4
Green tea + c effervescent drink mix, citrus ginger
Mexican Bean Hot Cocoa
Brooklyn
NOVA 4
Cor-Performance Whey Protein
B NOVA 4
Cor-Performance Whey
B NOVA 4
Organic Lollipops 6.2g
YumEarth
E NOVA 4
Fast Digesting Whey Protein
D NOVA 4
100% Organic Lemonade
Italian Volcano
E NOVA 3
Green tea +c effervescent drink mix
Cleanse
Balance
B