Barcode: 0021357083904
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,130.0 kcal |
| Fat | 45.4 g |
| of which saturated | 39.7 g |
| Carbohydrates | 170.0 g |
| of which sugars | 113.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 11.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WHITE COATING (SUGAR, VEGETABLE OIL [PALM KERNEL AND HYDROGENATED PALM], WHEY POWDER [MILK], NONFAT DRY MILK, SORBITAN MONOSTEARATE, POLYSORBATE 60, SOY LECITHIN [EMULSIFIER], AND VANILLIN), PRETZELS (ENRICHED WHEAT FLOUR, [WHEAT STARCH, NIACIN, REDUCED I
Allergens
milk
Additives
e322
e322i
e435
e491
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Undefined
Natural White Cheddar Cheese With Mediterranean Herb Seasoning
Cracker Barrel
E NOVA 4
Double Carob Cookie
Frankly Natural Inc.
D NOVA 4
Pasta Sauce
Paladini
B NOVA 3
Pretzel Chips
Laurel Hill
D NOVA 4
Reduced Fat Cream Cheese
Philadelphia
E NOVA 4
Mild Eggplant In Extra Virgin Olive Oil
Pagliacci
D NOVA 3
Hot Home Style Giardiniera
Pagliacci
D NOVA 3
Muffuletta Italian Olive Salad
Pagliacci
C NOVA 3
Hot Muffuletta Italian Olive Salad
Pagliacci
C NOVA 3
Fat Free Cream Cheese
Philadelphia
B NOVA 4
Garbanzo Beans
Trader Joe's
A NOVA 3
Creamy Cheddar With Coarsely Milled Bold Black Peppercorns
Cracker Barrel
E NOVA 3