Barcode: 0070200500242
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 438.0 kcal |
| Fat | 37.5 g |
| of which saturated | 6.3 g |
| Carbohydrates | 21.9 g |
| of which sugars | 21.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Soybean oil, sugar, water, distilled vinegar, garlic juice, salt, spices (including mustard seed), garlic*, bell peppers*, carrageenan, xanthan gum, onion*, annatto coloring.
Additives
e407
e415
Related Products in Condiments
Balsamico
dm
NOVA 2
Rajčatová omáčka
DmBio
C NOVA 3
Sauce Tomate À La Provençale
Aldi
B NOVA 4
Pesto Verde
dm
D NOVA 3
Pesto genovese
ener bio
E NOVA 3
pesto Pomodoro
Viva il Gusto
D NOVA 3
Naturel
Trophy Smaakmakers
D NOVA 4
Mary Kwong Hoi Sin Sauce
Mary Kwong
E NOVA 4
Pesto Rosso
DmBio, dmBio (DM)
D NOVA 3
Vegane Remouladencreme
DmBio
D NOVA 4
Pesto Rosso
Dm Bio
NOVA 3
Tomatensauce Kräuter
DmBio
A NOVA 3