Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 359.0 kcal |
| Fat | 14.0 g |
| of which saturated | 3.7 g |
| Carbohydrates | 52.0 g |
| of which sugars | 26.0 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Vehnäjauho, sokeri, vesi, sitruunatäyte (10 %)[vesi, sokeri, glukoosisiirappi, muunnettu tärkkelys, sitruunamehutiiviste, laktoositon voi, sakeuttamisaineet (E466, E460), suola, säilöntäaine (E202), aromit (mm. vanilja), emulgointiaine (E471), väri (E160a)], kananmuna, kasvimargariini [kasviöljyt ja - rasva (rapsi, palmu, kookos), vesi, emulgointiaine (E471), suola, aromi], rapsiöljy, tärkkelyssiirappi, hiiva, palmuöljy, emulgointiaineet (E481, E472e), jodioitu suola, värit (E141, E100). Valmiit tuotteet saattavat sisältää myös muita allergeenejä, jotka ovat peräisin muista paistopisteessä käsitellyistä tuotteista.
Additives
Related Products in Snacks
Nünberger gingerbread rounds
Favorina
Madeleines fabriquées en Bretagne
Saveurs de nos Régions
Mélange japonais
Alesto
Baklava
Deluxe,Lidl
La grande galette
Sondey
Barre marbrée goût chocolat
Sondey
Madeleines caramel au beurre salé
Saveurs de nos Régions
Party Cake
Lidl
Bonbon frites qui piquent
SWEET CORNER
Crownfield Lemon Blueberry Oat Bites
Crownfield
Easter Party
Sweet Corner
Dark Chocolate
Fin Carre