Barcode: 5029788158869
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 115.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 28.0 g |
| of which sugars | 24.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Water, Mango Puree (23%), Sugar, Sweet Peppers (6.2%), Passion Fruit Juice, Cane Vinegar, Acidity Regulator: Acetic Acid, Stabilisers: Modified Maize Starch & Xanthan Gum, Salt, Scotch Bonnet Pepper (0.6%), Antioxidant: Ascorbic Acid, Preservative: Potassium Sorbate, Mango Flavouring.
Additives
e202
e260
e300
e415
Related Products in Condiments
Mayonnaise
cevital, fleurial
E NOVA 4
Moutarde de Dijon
fleurial
Moutarde de Dijon FORTE
Sidna
C NOVA 3
mayonnaise elio
cevital
E NOVA 4
مايوناز فلوريال زجاج 220غ
Cevital,Fleurial
NOVA 4
Sauce vinaigrette
fleurial
D NOVA 4
Sauce barbecue
Fleurial
C NOVA 4
Moutarde de Dijon Forte
C NOVA 3
Mayonnaise aux oeufs frais
Fleurial,Cevital
E NOVA 4
Ketchup
Fleurial
NOVA 4
Boule de vinaigre balsamique
Bremond fils
NOVA 4
Mayonnaise légère
Benedicta
D NOVA 4