Barcode: 0039400095392
Sweet Mesquite Bean Chips
by Bush's Best
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 57.1 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 17.9 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Ground Navy Beans, Sunflower Oil and/or Safflower Oil, Brown Rice Flour, Dextrose, Tomato Powder, Salt, Sugar, Onion Powder, Paprika, Garlic Powder, Natural Flavor, Spice, Citric Acid.
Additives
e330
Related Products in Snacks
Kruidnoten brownie smaak
Jumbo
E NOVA 4
Borrelmix - brabantse stijl
jumbo
E NOVA 4
Luchtige crackers naturel
Jumbo
A NOVA 3
Roombotercake
Jumbo
NOVA 4
Ontbijtkoek
Jumbo
A NOVA 4
Speculooskoekjes
Jumbo
E NOVA 3
Red velvet muffins
Jumbo
E NOVA 4
Dunne rijstwafels met zeezout - Jumbo
Jumbo
Chocolade wafel
Jumbo
NOVA 4
Carpaccio gevuld met roomkaas
Jumbo
E NOVA 4
Hagel XXL puur
Jumbo
E NOVA 4
Croissant roomboter
Jumbo
E NOVA 4