Barcode: 5706516031525
Sweet Microwwave Popcorn
by Popz
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
no artificial colors
Categories
Available in
germany, portugal, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 433.0 kcal |
| Fat | 16.0 g |
| of which saturated | 7.0 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 9.0 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Maïs à popcorn, huile de palme, édulcorants: sucre et steviol glycosides, isomaltulose, émulsifiant: lécithine.
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Mini Croissant
Chipicao
E NOVA 4
Tex Mex
Doritos
D NOVA 4
Crackers com sal na superfície
Du Bois de la Roche
D NOVA 3
Maxi Croissant
Chipicao
E NOVA 4
Snapy Caramelo
Progelcone
E NOVA 4
Fondant Chocolate
Continente,Continente Seleção,Seleção
E NOVA 4
Original
Ruffles
E
Mini Croissant Creme de Sabor a Baunilha
Chipicao
E NOVA 4
Rebuçados Peitorais
E NOVA 4
Yamys Waffer chocolate
Yamys
D NOVA 4
Covilhetes de Carne
Continente,Continente Seleção,Seleção
E NOVA 4
Rebuçados Peitorais
E NOVA 4