Barcode: 0049800000889
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,540.0 kcal |
| Fat | 84.9 g |
| of which saturated | 46.3 g |
| Carbohydrates | 185.0 g |
| of which sugars | 116.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SUGAR, ENRICHED UNBLEACHED WHEAT FLOUR (FLOUR, NIACIN, REDUCED IRON, THIAMINE MONONITRATE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), MARGARINE (PALM OIL, WATER, SOYBEAN OIL, SALT, MONO AND DIGLYCERIDES, SOY LECITHIN, TO PRESERVE FRESHNESS (POTASSIUM SORBATE), VITAMIN A PA
Allergens
eggs
milk
Additives
e202
e322
e322i
e471
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Undefined
Cookie Dough Chocolate Chip
Pillsbury
E NOVA 4
Golden Hominy
Bush's Best
A NOVA 3
heavy whipping cream Grade A ultra-pasteurized
Kroger
D NOVA 4
Chopped Green Chiles
Hatch Select
C NOVA 3
Whole Baby Corn
Dynasty
A NOVA 3
Slow simmer beef roast
Hormel
C NOVA 4
99% Lean 1% Fat Ground Turkey Breast
Jennie-O
A NOVA 1
Premium Noodle Soup
Nongshim, Nongshim America Inc.
E NOVA 4
fresh ground turkey
Jennie-O
A NOVA 1
Buttermilk Waffles
Kroger
C NOVA 4
Pink Salmon
Deming's
A NOVA 3
Mini Twists Pretzels
Signature Select
NOVA 3