Barcode: 7310350101337
Sweet mushrooms
by Red Band
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 83.0 g |
| of which sugars | 67.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sirop de glucose, sucre, sirop de sucre inverti, gélatine, maltodextrine, huiles végétales (palme, coco), acidifiant (acide citrique), arôme, concentré de (pomme, sureau, radis), correcteur d'acidité (E331), agent d'enrobage (cire de carnauba),
Additives
e330
e331
e428
e903
Related Products in Snacks
Baked Oaty Slices Salted Caramel Chocolate
Mother Earth
E NOVA 4
Crackers
Ritz
E Eco-Score B
MID-DAY SQUARES COOKIE DOUGH
MID-DAY SQUARES
D NOVA 3
Mango Fruit Gummies
Solely
NOVA 1
no:1
Torku
E NOVA 4 Eco-Score D
Rice Krispies Treats
Kellogg's
E NOVA 4
Carrés olives noires et emmental
La Vie Claire
E NOVA 3 Eco-Score A
les gavroches
Les Gavroches
D NOVA 3 Eco-Score B
Organic Milk Chocolate with Caramel & Sea Salt
Natural Grocers
E NOVA 4
Eti Karam Bitter
eti
E
Roomboter Stroopwafels
Heerlijck Banket
E Eco-Score B
Lightly Salted Crispy Baked Veggie Snacks
Calbee
A NOVA 3 Eco-Score B