Barcode: 4099100265293
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 40.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WATER, SUGAR, MUSTARD SEED, DISTILLED VINEGAR, CARAMEL (COLOR), APPLE JUICE CONCENTRATE, ONION POWDER, NATURAL FLAVOR
Related Products in Condiments
Essig Balsamico rot
Mazzetti
NOVA 4
Aceto Balsamico Di Modena
Mazzetti
NOVA 2
Kartoffeln mal anders,Käse
Sonnen Bassermann
D NOVA 4
Aceto Balsamico di Modena
Mazzetti
NOVA 2
Essig - Bianco Condimento
Mazzetti
NOVA 2
Grüne Soße
Schwälbchen
D NOVA 4
Brühe - Klare Suppe
Seitenbacher
B
Bianco Condimento
Mazzetti
NOVA 2
Curry Soße Reis
Sonnen Bassermann
NOVA 4
Soja Sauce Dunkel
Wan Kwai
E NOVA 4
Bio Pesto Bärlauch Rosso
Nebona Gewürze
E NOVA 3
Braune Soße
Seitenbacher
C NOVA 3