Barcode: 0854829006084
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 233.0 kcal |
| Fat | 16.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 16.7 g |
| of which sugars | 13.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Water, expeller-pressed canola oil, apple cider vinegar, sugar, beet syrup, dijon mustard (distilled vinegar, water, mustard seed, salt, white wine, citric acid, turmeric, spices), modified food starches, contains less than 2% of salt, pea protein, spices, dehydrated onion, garlic puree (garlic, citric acid), fruit and vegetable juice (color), calcium chloride, xanthan gum, propylene glycol alginate, natural flavors, preservatives (potassium sorbate, calcium disodium edta).
Additives
e202
e330
e385
e405
e415
Related Products in Condiments
Aroy-D, Massaman Curry
Thai Agri Foods Public Company Limited
D NOVA 3
Cheesy Taco Hamburger Helper Twin Pack
NOVA 4
Betty Crocker, Bac-Os Bits, Bacon, Bacon
Betty crocker
E NOVA 4
Mafé a l'agneau et son riz blanc
B NOVA 4
Sauce Sucrée Pimentée Pour Poulet
Aroy-D
E NOVA 4
The good table frzr to plate pasta sauce teriyaki
The Good Table
D NOVA 4
Creamy Pasta Sauce Mix, Stroganoff
Hamburger helper
E NOVA 4
Betty Crocker, Bac-Os, Chips, Bacon, Bacon
Betty crocker
E NOVA 4
Reduced Salt Dark Soy Sauce
Sainsbury's
E NOVA 4
Chargrilled vegetable stir in pasta sauce
Sainsbury's, By sainsbury's, Sainsburys
C NOVA 4
Chex party mix seasoning packets
E NOVA 4
Aroy-d Sweet Chili Sauce For Chicken 32 Oz
AROY-D
E NOVA 4