Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 35.7 g |
| of which saturated | 8.9 g |
| Carbohydrates | 42.9 g |
| of which sugars | 32.1 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Peanuts and almonds (peanuts and almonds, peanut and/or sunflower oil, salt). chocolate candies (confectionary coating [sugar, hydrogenated palm kernel oil, cocoa powder, whey powder, nonfat milk powder, soy lecithin {an emulsifier}, vanilla], sugar, artificial coloring [includes yellow 6 lake, yellow 6, yellow 5 lake, blue 1 lake, red 40 lake, blue 2 lake], gum arabic, corn syrup, confectioner's glaze). raisins. cashews (cashews, peanut and/or sunflower oil, salt). cherry flavored cranberries (cranberries, sugar, cherry juice concentrate, natural flavors, citric acid, sunflower oil, elderberry juice concentrate).
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
4 almond croissants
Trader Joe's, Open Nature
Casey's general store, famous for pizza, gummi candy
Iced Sugar Cookie w/ Sprinkles
Casey's General Store
Sweet & Salty Trail Mix
Casey's General Stores Inc.
Roasted & Salted Cashews
Casey's General Stores Inc.
Trader joe's, kale chips
Trader Joe's
Roasted coconut chips
Trader Joe's
Bonbons de chocolat
Aldi Einkauf GmbH & Co. oHG, GOURMET finest cuisine
Peanut brittle
Blondie bar
Trader Joe's
Casey's General Store, Assorted Fruit Sours
Casey's General Stores Inc.
Belgian collection
M&S Food