Barcode: 0788709628151
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 35.7 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 42.9 g |
| of which sugars | 28.6 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Sunflower seeds, raisins (vegetable oil added), white chocolate chips (sugar, nonfat milk powder, partially hydrogenated palm kernel oil, soy lecithin added as an emulsifier, monoglycerides, artificial color [titanium dioxide] and artificial flavor), blanched peanuts, spanish peanuts, bittersweet chocolate chips (sugar, chocolate liquor, cocoa butter, dextrose, soy lecithin, salt, and artificial flavor), cashews, peanut oil, salt.
Additives
e171
e322
e322i
Related Products in Snacks
Multi-Vitamin Bärchen
Sanostol
NOVA 4
Voll-Nuss Amaranth
Ritter Sport
E NOVA 3
Luftschokolade
Aldi, Choceur, Wiha
E NOVA 4
Je t'aime
Art Grafik
E NOVA 4
Caramelos Café Expresso Sin Azucar
Solano
C NOVA 4
Chocolat au lait
D NOVA 3
Toasty - Schinkenfleisch
Tillman's
D NOVA 4
Toasty - Cheese
Tillman's
E NOVA 4
Mini-Magdalenas 4042116810001
MONTI
D NOVA 4
American Cheesecake - Classic
Bäckerei Stiebling, Cakees
E NOVA 4
Toasty - Cheese
Tillman's
E NOVA 4
Toasty - Southern Fried Chicken
Tillman's
B NOVA 4