Sweet 'N Spicy Beef Jerky
by Bridgford
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 21.4 g |
| of which sugars | 21.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 39.3 g |
| Salt | 4.3 g |
Ingredients
Beef, water, seasoning blend (salt, brown sugar, sugar, mustard, monosodium, dehydrated garlic, red pepper, sodium erythorbate, onion powder, spice extractive), brown sugar, sweet baby ray's jerky, vinegar (vinegar powder, [dextrin, modified food starch, vinegar solids], tomato powder, pineapple juice powder, [maltodextrin, pineapple juice], worcestershire sauce powder [[distilled vinegar, molasses, corn syrup, salt, caramel color, garlic powder, sugar, spices, tamarind natural flavor and sulfating agents], maltodextrin], natural smoke flavor, spices and not more than 2% silicon dioxide added to prevent caking), red pepper, sodium nitrite.
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Cornets vanille bonbons.
Thiriet
3 Barres glacées chocolats noirs d'origine
Thiriet
24 blinis cocktail
Labeyrie
Cornets Exalto saveur citron meringué coeur de sauce citron
Thiriet
Barres glacées noix de Coco
Thiriet
8 Blinis
Labeyrie
Mini blinis
Labeyrie
5 barres glacees caramel
Thiriet
20 Mini Blinis
Labeyrie
Blinis à l'aneth
Labeyrie
Mascarpone myrtille - Barres glacées
Thiriet
Mini Crackers au romarin
Blini