Barcode: 0851829006106
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 31.3 g |
| of which saturated | 4.7 g |
| Carbohydrates | 28.1 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.7 g |
Ingredients
Soybean oil, high fructose corn syrup, water, distilled vinegar, tomato paste, pickle relish (cucumbers, high fructose corn syrup, vinegar, sugar, water, salt, spices, onions, calcium chloride, alum, red bell peppers, polysorbate 80, natural flavors, oleoresin turmeric), salt, contains 2% or less of: sugar, honey, egg yolk, citric acid, lemon juice concentrate, molasses, corn syrup, sodium benzoate and potassium sorbate (preservatives), xanthan gum, caramel color, extractives of paprika, spices, dried onion, dried garlic, tamarind, natural flavor, calcium disodium edta (to protect flavor).
Additives
e150c
e202
e211
e330
e385
e415
e433
Related Products in Condiments
süßer Senf
Gut & Günstig
D NOVA 4 Eco-Score A
Pesto a la genovese
Monoprix
NOVA 4 Eco-Score D
Real mayonnaise
Bramwells
E NOVA 4 Eco-Score D
Olitalia Aceto Balsamico Di Modena Igp
Olitalia
NOVA 4 Eco-Score A
Kremser Senf
Mautner Markhof
D NOVA 3 Eco-Score A
Inca's food, yellow hot pepper paste
Inca's Food
E NOVA 3
Wok Ketjap Sesam
Go tan
E NOVA 4
GLAZE with BALSAMIC VINEGAR OF MODENA
Mazzetti
NOVA 2 Eco-Score A
Chicken flavor bouillon cubes
Maggi
E NOVA 4
Organic Classic Ranch Dressing & Dip
365 Whole Foods Market
E NOVA 4 Eco-Score D
Currysaus
Oliehoorn
D NOVA 4 Eco-Score A
Senf
Nestlé, Thomy
E NOVA 3 Eco-Score A