Barcode: 9400574027372
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.6 g |
| of which sugars | 7.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
sweet navel orange: sugar, acidity regulators (330, 331), flavours, dextrose, clouding agent (modified starch (1450), vegetable oil, sugar), antioxidant (ascorbic acid), vegetable gum (466), anticaking agent (341), colours (102,110,124), no artificial sweeteners ingredient/s contain wheat and soy products manufactured on equipment that processes products containing added sulphites and barley products ser ser ene pro fat 8 857f ca sc
Additives
e102
e110
e124
e1450
e14xx
e300
e330
e331
e341
e466
Related Products
marshmallows
Dunnes
E NOVA 4
Live yogurt English Rhubarb
Dunnes Stores
C NOVA 4
IRISH PORK SAUSAGES EXCLUSIVELY FOR DENNES STORES
Dunnes Stores
NOVA 4
Handmade SPICED MANGO CHUTNEY
Dunnes Stores
C NOVA 3
Clear Squeezy Honey
Dunnes Stores
E NOVA 2
Live yogurt
Dunnes Stores
C
Tomato Ketchup
Dunnes Stores
A NOVA 4
garlic & herb Quick Fry Chicken Breasts
Dunnes Stores
A NOVA 4
Sweetcorn
Dunnes Stores
NOVA 1
Parmigiano Reggiano PDO
Dunnes Stores
D NOVA 3