Barcode: 0079311997088
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 494.0 kcal |
| Fat | 31.8 g |
| of which saturated | 10.6 g |
| Carbohydrates | 49.4 g |
| of which sugars | 35.3 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 10.6 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Raisins, peanuts, chocolate candy (sugar, (part, hyd, vegetable oil and/or coconut oil, cottonseed oil, soybean oil or sunflower oil), cocoa, whey, (cotains lacotse), calcium carbonate, corn starch, contains 2% or less: maltodextrin, soy lecithin, titanium dioxide color, yellow # 5 & 6., red 40, blue 1 & 2, yellow 5 & 6 lake, red 40 lake, blur 1 & 2 lake, art flavors, vanillin, glyceroyl, monostearate, mix of natural waxes, bha & bht) banana chips, walnuts, almonds, salt & peanuts oil.
Allergens
nuts
Additives
e129
e322
e322i
Related Products in Snacks
Tablette chocolat au lait chouchou caramel
L'éclair de genie
E NOVA 4
Chocolat blanc praliné pistache d'Iran
L'Eclair de Génie
E NOVA 4
Chocolat Noir Praliné amande
L'Eclair de Génie
E NOVA 4
Tablette chocolat blanc pistaches amandes
L’éclair De Génie
E
Chocolat noir noisettes du Piémont
L'Eclair de Genie
D NOVA 4
Chocolat au lait praliné - fruit de la passion
L'éclair de Génie
E NOVA 4
Chocolat au lait praline noisette
L’eclair De Genie
E
Pépette Choco' Noir
L'Éclair de Génie
E NOVA 4
Chocolat au lait praliné noisette du piemont
L'Eclair de Génie
E NOVA 4
Chocolat noir pépites de cacao
L'Éclair de Génie
E NOVA 4
Ourson guimauve
E NOVA 4
Barlette chocolat Noir noisette du Piémont
L'Éclair de Génie
D NOVA 4