Sweet Oat Soft White Bread
by Sola
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 154.0 kcal |
| Fat | 7.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 34.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 26.9 g |
| Proteins | 15.4 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
WATER, RESISTANT WHEAT STARCH, WHEAT GLUTEN, OLIVE POMACE OIL, PARTIALLY DEFATTED SOY FLOUR, WHEAT PROTEIN ISOLATE, YEAST, ERYTHRITOL, CULTURED WHEAT FLOUR BLEND (WHEAT FLOUR, CULTURED WHEAT FLOUR), INULIN, NATURAL FLAVORS, ROLLED OATS, SALT, OAT FIBER, CITRUS FIBER, FLAX SEED FIBER, WHEAT FLOUR, VEGETABLE FIBER BLEND (PEA FIBER, POTATO FIBER, POTATO DEXTRIN, PSYLLIUM HUSK FIBER, BAMBOO FIBER, FLAX SEED FIBER), GUAR GUM, CITRIC ACID, ENZYMES, ASCORBIC ACID (VITAMIN C), MONK FRUIT EXTRACT, STEVIOL GLYCOSIDES.
Allergens
Additives
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Guava Nectar, Guava
Pasteurizadora Rica C. Por A.
Extra Virgin Coconut Oil Organic
Jarrow Formulas Inc., Jarrow Formulas®
Extra Virgin Coconut Oil
Jarrow Formulas Inc., Jarrow Formulas®
Unsweetened 100% juice concentrate
Dynamic Health
Taragui, Herbal Mix Herbal Teas
Crown Musical Industries Inc.
Arborio Rice
Valued Naturals
Taragui, Yerba Mate Tea, Original
Crown Musical Industries Inc.
Jarrow Formulas, Organic Coconut Oil
Jarrow Formulas Inc.
Zumo de naranja
Rica
Valued naturals, roasted salted sunflower seeds
Valued Naturals
Nobelza Gaucha, Yerba Mate Tea
Federal Foods Corporation
Walnut Light Halves
International Foodsource Llc.