Barcode: 0787359559181
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 60.7 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Corn masa flour, onions, sunflower and/or canola oil, seasoning (whey*, salt, natural flavors (with pasteurized milk*, cultures, enzymes), sugar, cheddar cheese* (milk, salt, cheese cultures, enzymes), yeast extract, cream*, garlic powder, nonfat milk*).
Related Products in Snacks
Sharp Cheddar Cheese, Cherry Juice Infused Dried Cranberries & Sea Salted Roasted Cashew Splits Snacks
Freedom's choice
C NOVA 4
Pepper Jack Cheese, Raisins & Honey Roasted Peanuts Snacks, Pepper Jack Cheese, Raisins & Honey Roasted Peanuts
Freedom's choice
C NOVA 4
Freedom's choice unsweetened applesauce
B NOVA 1
Chocolate Bar 55% Cacao Plain
Lakanto
C NOVA 4
Nickelodeon mighty mango organic mixed fruit puree apple
A NOVA 3
Freedom's choice sweetened applesauce
B NOVA 3
Organic fruit snacks
A NOVA 3
Miniature marshmallows
E NOVA 4
Blueberry muffin mix
D NOVA 4
Marshmallows
E NOVA 4
Bold blueberry organic mixed fruit puree apple
A NOVA 3
Braw- Double Filled Chocolate Vanilla Creme Flavored Brav-O'S Sandwich Cookies, Double Filled Chocolate Vanilla Creme
Freedom's choice
E NOVA 4