Barcode: 0194346174881
Sweet onion flatbread cracker bites
by bettergoods
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 53.6 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Unbleached enriched wheat flour, organic cane sugar, sour cream, onion flakes, extra virgin olive oil, organic sourdough starter, sea salt.
Related Products in Biscuits And Crackers
Flinterdunne crackers met groenten
Tastino
D NOVA 3
Крекери със спанак и копър
Elbisco,Elite
E NOVA 3
Cheddars
Cheddars
E NOVA 4
Kaas crackers
Goud gebakken
D NOVA 4
Rosemary Crackers
Aldi
D NOVA 4
Jacobs Mini cheddars
United Biscuits
E NOVA 4
biscuits for cheese
Asda
D NOVA 4
Bio-Tigerenten-Doppelkeks
frusano-janosch
E NOVA 4
Crispbreads
Carr's
D NOVA 4
Cheese biscuits harissa with chilli and cumin
Island bakery
E NOVA 3
Marinheiras Chia
Continente
D NOVA 4
Butterkeks der Klassiker - Familienpackung
Sondey
E NOVA 4