Barcode: 0041498158859
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Tomatoes (tomatoes, citric acid, calcium chloride), onions, sugar, white vinegar, green pepper, contains less than 2% of: jalapeno pepper, cilantro, lime juice, garlic, salt, glucono delta lactone, sodium benzoate and potassium sorbate (preservatives), celery, spices, citric acid.
Allergens
celery
Additives
e202
e211
e330
e575
Related Products in Condiments
Vinaigre de vin rouge au jus d'échalote 6% acidité
Auchan
NOVA 4 Eco-Score A
French Dressing
Block House
D NOVA 4 Eco-Score D
Peanut Satay Simmer Sauce
Taylor's
D NOVA 4
Sauce déshydratée béchamel sachet de 60g
U
E NOVA 4 Eco-Score B
Assaisonnement au citron
Star
NOVA 1
Delikatess-Senf mittelscharf
Aldi,Delikato,Haberland Marketing
E NOVA 3 Eco-Score A
Ketjap manis
Kania,Lidl
E NOVA 4 Eco-Score A
THAI SWEET CHILLI SAUCE LIGHT
AYAM
NOVA 4
Tomato Ketchup
Heinz
A NOVA 3 Eco-Score B
Assaisonnement aromatisé au citron
Star
NOVA 4 Eco-Score A
Sauce pommes frites
U
D NOVA 4
Kerrie saus
Conimex,Unilever
C NOVA 4